MASECZKA 1         Minął już rok jak zmagamy się z pandemią  SARS-CoV-2. Przeszliśmy już dwie fale, które również dotknęły członków naszego związku. Zapowiadana jest trzecia fala która ma charakteryzować się większą zaraźliwością od poprzedniej. Mając na uwadze zalecenia Ministerstwa Zdrowia dotyczące zapobiegania zarażeniu „DDMA + wietrzenie” (dystans dezynfekcja ,maseczki ,aplikacja) Prezydium Wielkopolskiego Zarządu Wojewódzkiego postanowiło wesprzeć naszych członków walce z „zarazą” i zakupić dla wszystkich członków maseczki KN-95.

Zakup 2000 szt. masek został sfinansowany z środków będących w dyspozycji Zarządu Wojewódzkiego ZZS Florian.

Zakupione maski przekazane zostały do rozdysponowania przez Zarządy Terenowe naszego związku.

MASECZKA OCHRONNA KN95 FFP2 Z ZAWORKIEM.

KLASA BEZPIECZEŃSTWA KN95: Skuteczność filtracji to 95%. Jest to filtracja bardzo dobrej jakości w porównaniu do niskiego oporu oddychania. Wskaźnik filtracji: min. 95% dla cząstek do 0,6 μm. Stanowią ochronę dróg oddechowych przed szkodliwymi substancjami zawieszonymi w powietrzu, bakteriami i wirusami. Pięć warstw polipropylenowego materiału filtracyjnego zatrzymuje szkodliwe cząstki, zapobiegając tym samym przedostanie się ich do dróg oddechowych.

FILTR FFP2: Posiada stopień skuteczności FFP2, co oznacza że niweluje aż 99,99% zarazków i zanieczyszczeń. Nadają się do środowisk, w których we wdychanym powietrzu są obecne substancje szkodliwe i mutogenne.Ta klasa ochrony filtruje cząsteczki substancji chorobotwórczych takich jak wirusy, bakterie i zarodniki grzybów.

ZAWÓR WYDECHOWY: stanowi bardzo ważny element masek antysmogowych, gdyż to dzięki nim możliwa jest prawidłowa cyrkulacja powietrza. Głównym zadaniem zaworu w masce jest wypuszczenie z niej powietrza wydychanego przez użytkownika, w taki sposób, aby jednocześnie nie dopuścić do przeniknięcia zanieczyszczeń przez uchyloną membranę.

Dzięki wyposażeniu w specjalny drucik i dwie elastyczne gumki maseczki można dokładnie dopasować do kształtu twarzy.

Wyprodukowane zgodnie z normą EN149:2001 - maski ochronne.

MASECZKA 2       MASECZKA 3