Gotowość do niesienia  pomocy drugiemu człowiekowi to cecha, która wyróżnia nas jako ludzi. Jesteśmy dumni, że wśród członków naszego związku są takie osoby które wykorzystują swoją wiedzę i umiejętności również poza służbą. 

 

Wzorową postawą wykazał się funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie –  sekcyjny Mateusz Lis,   członek organizacji terenowej naszego związku  w Ostrzeszowie.

Kolega Mateusz Lis i emerytowany strażak Adam Łuczak pełniąc dyżur na ostrzeszowskim kąpielisku uratowali życie tonącego               17-latka.

W dniu 17 czerwca po godzinie 18.00, kolega Mateusz zauważył jak kilkanaście metrów od brzegu topi się nastolatek. Natychmiast ruszył z pomocą i po chwili wraz z drugim ratownikiem wyciągnął tonącego na powierzchnię wody.  Po doholowaniu do brzegu przystąpił do udzielania pomocy  medycznej.

Za godną naśladowania postawę, Przewodniczący  Wielkopolskiego Zarządu Wojewódzkiego ZZS Florian  podziękował koledze Mateuszowi i wręczył ufundowaną przez związek nagrodę w postaci vouchera na 7 dniowy pobyt w apartamencie Holiday Park & Resort.