img 20210930 wa0014  30 września br. Na łowisku wędkarskim w Pogrzybowie gmina Raszków odbyły się

I Zawody Wędkarskie Służb Mundurowych Powiatu Ostrowskiego. Zawody zorganizowano dzięki inicjatywie członków Zarządu Terenowego ZZS FLORIAN w Ostrowie Wielkopolskim oraz Wielkopolskiego Zarządu Wojewódzkiego ZZS FLORIAN, który ufundował puchary oraz nagrody rzeczowe dla uczestników zmagań.  Swoim Patronatem zawody objął Komendant Powiatowy PSP w Ostrowie Wielkopolskim Pan st. bryg. Jacek Wiśniewski fundując nagrodę za największą złowioną rybę.

Indywidualnie i drużynowo rywalizowało dwudziestu siedmiu przedstawicieli Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Aresztu Śledczego, oraz Straży Miejskiej.

Zawody odbyły się w systemie No kill (złów i wypuść) metodą dowolną na dwie wędki.

   W czwartek rano nad łowisko wędkarskie w Pogrzybowie gmina Raszków przyjechało kilkudziesięciu miłośników wędkowania. Praca w służbach mundurowych należy do dość stresujących, a wędkowanie, jak powszechnie wiadomo, to świetny pomysł na relaks.

Po rozlosowaniu stanowisk każdy z uczestników zawodów zajął swoje miejsce.

Na sygnał dany przez organizatora uczestnicy mieli 4 godz. na wykazanie się jak najlepszym kunsztem wędkarskim. Rywalizowano indywidualnie i drużynowo.

W trakcie trwania zawodów uczestnicy wymieniali się doświadczeniami były okazje do rozmów jak i integracji środowiska mundurowego. W trakcie trwania zmagań na uczestników czekał poczęstunek.

Umiejętności i szczęście sprzyjało następujących uczestników:

Klasyfikacja indywidualna:

I miejsce – Męcel Krzysztof - Policja

II miejsce – Wojciechowski Maciej – PSP

III miejsce – Jasiński Bartosz – PSP

IV miejsce – Gula Paweł - Policja

Klasyfikacja drużynowa :

I miejsce - Policja

II miejsce - PSP

III miejsce – Służba Więzienna

IV miejsce –Straż Miejska

img 20210930 wa0007

img 20210930 wa0017

img 20210930 wa0014

img 20210930 wa0010